10 Kasım 2013 Pazar

Saçlar için saf zeytinyagı

Merhabalar,

Daha önce no-poo uyguladığımı ve bu yüzden saçlarımdaki kepeğin arttığını, saçlarımın diplerden dolaştığını ve çok zor açtığımı yazmıştım. Bu durumu gidermek için çeşitli yağlı bakım maskeleri, kil maskeleri, maya maskesi, meşhur sinemakili maske gibi maskeleri uyguladım. Her birinin olumlu olumsuz tarafları olmasına rağmen saçımın dolaşmasına ve kepeğe bi türlü çare bulamadım. Üstelik bir çoğu da zahmetli, uzun zaman alan ve başımda ıslak ıslak durması gereken maskelerdi. Doğrusunu söylemek gerekirse hala daha çare bulabilmiş değilim. Ee diyeceksiniz ne demeye bunları anlatıp zeytinyağı diye başlık açtın? İki saattir saçtan bahsettiğime göre zeytinyağını ama o marketlerde satılanları değil de, tanıdığımız, güvendiğimiz, saf olduğunu bildiğimiz bir tanıdığımızdan aldığımız saf olanını saçlarıma sürüyorum. Her banyodan önce aşırı miktarda olmamak kaydıyla, saçlarıma ve saç derime zeytinyağını yediriyorum ve en fazla 10 dakika saçlarımda bekletip saçlarımı yıkıyorum. Ben bunu her banyodan önce yapıyorum yani haftada en fazla 3 kere yaptığımı söyleyebilirim. Zeytinyağını arındırmak zor gibi düşünebilirsiniz ancak çok fazla sürmediğimden en fazla iki şampuanda tamamen zeytinyağını arındırmış oluyorum. Banyodan sonra saçlarım yağlı yağlı kalmıyor. Zeytinyağı sürdüğüm zamanlarda saçlarım daha sağlıklı, daha ışıltılı ve en önemlisi de çok yumuşak oluyor. Malum günler öncesi şekle girmeyen, diken diken kabaran, kupkuru olan saçlarımı bile yumuşacık yapıyor. Saf zeytinyağı sayesinde saçlarımı seviyorum ve uzatabiliyorum. Kepek problemimi azalttığını ancak saçlarımın dolaşmasında çok fazla etkisi olmadığını üzülerek söylemem gerekiyor. Ama o yumuşaklık ve sağlıklı görünüm için her banyo öncesi zeytinyağı kullanmaya değer :)


Saçlarım için kullandığım diğer yöntemlerden;
Sarıkız saç serumu için şurayı,
Gliserin için şurayı,
Bebe yağı için şurayı,
Zeytinyağı için şurayı,
Argan yağı için şurayı tıklayınız…

Ve no-poo uygulamam hakkındaki yazım için şurayı tıklayınız.3 yorum:

 1. saçlar için kullanılan piyasadaki şampuanlar organik mi?Dökülme için olarak sizce hangisi organik yardımcı olursanız sevinirim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. öncelikle organik şampuan kullanmadığım için hangisinin organik olduğunu bilmiyorum ancak dökülme için ısırganlı bir tarifim var. dilerseniz linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

   http://ojekalem.blogspot.com.tr/2014/03/sac-dokulmesi-ve-isrgan-otu.html

   Sil
 2. yanıtınız için çok tşk ederim.

  YanıtlaSil